BĚŽECKÝ KEMP: Běhej hlavou
pátek 24. dubna

BĚŽECKÝ KEMP: Běhej hlavou - Divadlo

Od 24.04.2026 12:00 do 26.04.2026 10:00 hod.
Chata Jiřího na Šeráku, Bělá pod Pradědem | Mapa
Kemp je určen pro běžce a další vytrvalostní sportovce, kteří chtějí zkrotit svou psychiku na cestě za sportovním úspěchem

Kemp je určen pro běžce a další vytrvalostní sportovce, kteří chtějí zkrotit svou psychiku na cestě za sportovním úspěchem. Po absolvování kempu budete umět efektivně zacházet s předzávodním a závodním stresem. Naučíte se překonávat psychické krize během závodění. A v neposlední řadě si své sportování nastavíte tak, aby vám přinášelo radost.

Vítáni jsou vytrvalostní sportovci na jakékoliv úrovni. V rámci kempu budeme pobíhat převážně po horských trailech, ale přednášky a další náplň jsou vhodné i pro silniční běžce. Na své si přijde každý, ať už jste s během začali nedávno nebo jste ostřílení vytrvalci. Při tréninkových aktivitách se rozdělíme podle výkonnosti do dvou skupin, abychom respektovali současnou výkonnost a formu účastníků.

Silnice bez názvu 171, 79001 Bělá pod Pradědem, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
Další kulturní akce
Živé pochodně - výstava
čtvrtek 08. ledna

Živé pochodně - výstava / Výstavy

Od 08.01.2026 08:00 do 28.02.2026 14:00 hod.
Válečné muzeum obce Česká Ves, Česká Ves | Mapa
Živé pochodně jako forma politického protestu. Jan Palach a ti druzí... Jsou chvíle v dějinách, kdy slova nestačí. A tak někteří lidé sáhli k tomu nejkrajnějšímu, aby probudili svědomí společnosti. Výstava Živé pochodně připomíná osudy mužů, kteří obětovali vlastní život, aby upozornili na nesvobodu, útlak či bezpráví. Autorkou výstavy je K. Hartmanová, Knihovna PF UK. Otevřeno v otevírací dobu muzea
Muž, který zastavil čas
čtvrtek 26. února

Muž, který zastavil čas / Výstavy

26.02.2026 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Interaktivní výstava pro děti i dospělé o legendární Muybridgeově fotografii běžícího koně hravou formou vysvětluje principy animačních strojů před nástupem filmu.
Jak dříve bydlely panenky
čtvrtek 26. února

Jak dříve bydlely panenky / Výstavy

26.02.2026 od 10:00 do 17:00 hod.
Muzeum Johanna Schrotha Lipová-lázně, Lipová-lázně | Mapa
Výstava historických pokojíčků ze sbírky manželů Tošovských z Varnsdorfu Mimo sezónu říjen-květen úterý a pátek 13 - 17 hodin
WORKSHOP - MALOVÁNÍ TEČKOVANÝCH MANDAL
čtvrtek 26. února

WORKSHOP - MALOVÁNÍ TEČKOVANÝCH MANDAL / Workshopy

26.02.2026 od 15:30 do 17:00 hod.
Priessnitzovy léčebné lázně, Hrad, Klubík Hradík, Jeseník | Mapa
Workshop, na kterém pod vedením lektorky Kristiny Trousilové vstoupíte do světa barev, radosti a spousty teček. Užijte si kreativní práci, jejímž výsledkem bude Vámi vytvořená mandala. Rezervace nutná – na Recepci Priessnitz, tel. 584 491 114, 116. Platba 330 Kč/osoba na místě (v ceně je veškerý potřebný materiál). Sraz před vchodem do Hradní vinárny. Pořádají PLL a.s.
Pan Nikdo proti Putinovi
čtvrtek 26. února

Pan Nikdo proti Putinovi / Ostatní

26.02.2026 od 15:30 do 16:30 hod.
Válečné muzeum obce Česká Ves, Česká Ves | Mapa
V následujícím příběhu sledujeme Pavla „Pašu“ Talankina – mladého a oblíbeného učitele z ruského Karabaše. Miluje klid šedivého maloměsta i své studenty. Jeho kabinet býval bezpečným místem, kam děti chodily řešit obyčejné školní potíže i těžkosti dospívání. To se však mění s ruskou invazí na Ukrajinu. Paša zpočátku natáčí záběry pro potřeby režimu a snaží se plnit roli uvědomělého občana i učitele. Jak ale do školních osnov stále výrazněji proniká povinná vojenská propaganda a běžné starosti nahrazuje tichý strach z mobilizace, stojí před zásadním rozhodnutím: stát se součástí vládní mašinérie, nebo začít natáčet i to, co mělo zůstat skryté.
TAJEMNÝ LEUCHTENŠTEJN
čtvrtek 26. února

TAJEMNÝ LEUCHTENŠTEJN / Přednášky

26.02.2026 od 17:00 do 19:00 hod.
Galerie Zlatá 92, Zlaté Hory | Mapa
Přednášející :Mgr. et Bc.Evelína Hametová - Samaden, z. s., a Marian Čep - Městské muzeum Zlaté Hory.
LORENZ_Vidnava.jpg
čtvrtek 26. února

LORENZ_Vidnava.jpg / Přednášky

26.02.2026 od 18:00 do 20:00 hod.
Dům partnerství, Sokolská 12, Vidnava, Vidnava | Mapa
Představení nové publikace pana Matěje Mately o největším vidnavském rodákovi, Dr. Adolfu Lorenzovi, jež stál u zrodu moderní ortopedie.
Muž, který zastavil čas
pátek 27. února

Muž, který zastavil čas / Výstavy

27.02.2026 od 09:00 do 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Interaktivní výstava pro děti i dospělé o legendární Muybridgeově fotografii běžícího koně hravou formou vysvětluje principy animačních strojů před nástupem filmu.